O tej stronie

Strona ta to archiwum polskiego Jodo - wydarzeń, zawodów i ludzi związanych z Polskim Związkiem Kendo. Ma charakter czysto informacyjny, ale może wywoływać wspomnienia i wprowadzać w stan melancholii. Część z opisów może zawierać nieścisłości, niektórych wydarzeń pewnie nie ma wcale ujętych, szczególnie w Kalendarium. Jeżeli macie jakieś informacje czy uwagi które mogą tą stronę wzbogacić, rozwinąć i poprawić - nie wahajcie się napisać na email Komisji Jodo: jodo@kendo.pl, chętnie wykorzystamy każdą pomoc.

Wszystkie wywiady przedstawiają treści, w które nie ingerujemy od strony merytorycznej, tu i ówdzie poprawiliśmy błędy lub stylistykę. Tłumaczenie z języów obcych zostało uzgodnione z autorami.

Pomysłodawcą i twórcą tej strony jest Łukasz Machura, który od 2006 roku aktywnie uczestniczy w życiu Jodo w Polsce. Będąc od samego początku w strukturach oficjalnych PZK, dorobił się całkiem niezłego archiwum wydarzeń, których podsumowanie możecie znaleźć na tutaj. W razie pytań odnośnie strony najlepiej kontaktować się z nim bezpośrednio, przez adres Komisji Jodo.

Autorką większości wpisów o startach na Mistrzostwach Europy jest Agnieszka Krawczyk, która od kilku lat jest członkinią Komisji Jodo, a od 2022 roku trenerką Kadry Polski Jodo.

Sporo zdjęć znaleźliśmy w świetnym archiwum Warszawskiego dojo Ōshūkan, spadkobiercy Tenshinkan. Jak macie dłuższą chwilę, warto zerknąć na ich fanpage na facebook-u, znajdziecie tam masę starych (i nowych!) zdjęć i historii związanych z Budo.